Türkiye internet sektörünün ve ilgili kurumların önde gelen profesyonelleri Webrazzi'nin bu konferanslarında buluşacak, networking imkanlarıyla iş ortalıkları kurulacak, tüm gün boyunca ekosistemin bugünü ve geleceği konuşulacak.

Türkiye'nin en üst düzey kitlesinin yer alacağı sektörün nabzını tutacak olan Webrazzi Konferansları'nda sponsor olmak bir ayrıcalıktır.


Katılımcı Profili:

 • Üst Düzey Şirket Yöneticileri
 • Marka Yöneticileri
 • Ürün Yöneticileri
 • Strateji Yöneticileri
 • Pazarlama Yöneticileri
 • Kurumsal İletişim Yöneticileri
 • Satış Yöneticileri
 • Medya Planlama Yöneticileri
 • Ajans Başkanları ve Yöneticileri
 • IT Yöneticileri
 • Internet Profesyonelleri
 • Internet Girişimcileri
 • Yatırımcılar (Risk Sermayesi, Melek Yatırım)
 • Web Sitesi Yöneticileri
 • Uygulama Geliştiriciler
 • Tasarım Geliştiriciler

Sponsorlara Sunulan İmkanlar:

(Sunulan imkanlar seçilen sponsorluk paketine göre farklılık göstermektedir.)
 • Konferans Boyunca Üst Düzey Görünürlük
 • Konferans Öncesinde Üst Düzey Görünürlük
 • Stand Alanı
 • Video Gösterim Hakkı
 • Promosyon Dağıtma Hakkı
 • Konuşmacı Hakkı
 • ve diğerleri...

Sponsorluk Kimlere Uygun?

 • Medya Şirketleri
 • Telekom Şirketleri
 • Yazılım/Uygulama Şirketleri
 • Mobil Uygulama Şirketleri
 • Kurumsal Uygulama Üreticileri
 • Dijital Medya Şirketleri
 • Dijital Pazarlama/Reklam Ajansları
 • E-Ticaret (Online Alışveriş) Şirketleri
 • Web Ajansları
 • Sosyal Medya Ajansları
 • Mobil Pazarlama Ajansları
 • Web Sitesi Barındırma/Datacenter Şirketleri
 • Online Oyun Şirketleri
 • Yatırım/Risk Sermayesi Şirketleri

Sponsorluk Koşulları:

Webrazzi Startup'a sponsor olmak için 0 (216) 3385603 numaralı telefondan ya da [email protected] adresinden Burcu Güvenç ile iletişime geçebilir ve sponsorluk dosyasını isteyebilirsiniz.

Ödeme Sistemleri'13

Etkinlik Tarihi:
18 Aralık 2013
Arda Kutsal
Arda Kutsal

Kurucu ve CEO
Webrazzi

Endüstri mühendisliği lisansı ve MBA derecesine sahip Arda Kutsal, Türkiye’nin lider teknoloji ve yeni ekonomi blogu Webrazzi’nin kurucusudur.

Geçmişte BT ve proje yöneticisi olarak önde gelen şirketlerde yöneticilik yapan Kutsal, Argentum Ventures yatırım firmasında Teknoloji Yatırım Yöneticisi olarak görev yaparken Webrazzi’yi kurdu. Mevcut pozisyonuyla eşzamanlı olarak Webrazzi’de yerel ve bölgesel internet pazarına ilişkin yorum, analiz ve haberleri yayımlamaya başladı.

Kısa sürede alanında en bilinen yayın haline gelen Webrazzi, Arda Kutsal’ın yerel ve bölgesel internet girişimleri, yatırımlar, strateji ve pazarlama konularında danışılabilecek en donanımlı isimlerden biri olarak konumlanmasına yardımcı oldu.

Kutsal bugün deneyim ve birikimini Webrazzi çatısı altında farklı uzmanlık alanlarında düzenlenen konferanslar ve yılda bir kez gerçekleşen kapsamlı ve uluslararası katılımlı Webrazzi Summit buluşması yoluyla da paylaşmaya devam ediyor.

Arda Kutsal, Fortune dergisinin ‘40 yaş altı 40’ listesine dahil edilmiş, Webrazzi’yle birlikte Forbes Türkiye’nin Ekim 2010 kapak konusu olmuştur.

Arda Kutsal aynı zamanda IAB Türkiye yönetim kurulu üyesidir.
Artun Kumrulu
Artun Kumrulu

İş Geliştirme Direktörü
E-Kent

Barış Özistek
Barış Özistek

CEO
Joygame

1976’da İstanbul’da doğan Barış Özistek, orta ve lise öğretimini Özel Doğuş Lisesi’nde, Üniversite Eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği Fakültesinde tamamladıktan sonra yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği ve İşletme (MBA) üzerine Yüksek Lisanslarını tamamladıktan sonra profesyonel hayata atıldı.

Bureau Veritas’ta Pazarlama ve Satış Yöneticiliği ve Adecco’da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Barış Özistek, 2011 yılında Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde faaliyet gösteren dijital eğlence sektörünün lider firmasi SHR Grup’ta CEO pozisyonunda göreve başladı.

İsviçre – Lozan’da IMB Business School bünyesinde “İleri Düzey Liderlik” programını da tamamlayan Baris Özistek, Türkiye Bilişim Vakfı yönetim kurulu üyesi olmakla beraber pek çok dernek ve Sivil Toplum Kuruluşuna da üyedir.
Bülent Tekmen
Bülent Tekmen

Kurucu
ininal

Fatih İşbecer
Fatih İşbecer

Kurucu ve CEO
Pozitron

Fatih İşbecer, Türkiye’nin en hızlı büyüyen mobil yazılım şirketlerinden Pozitron’un kurucu genel müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Ortadoğu ve Avrupa’da 30’un üzerinde FORTUNE 500 firmasına mobil çözümler üreten Pozitron’un uygulamaları bugüne kadar milyonlarca son kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.

1993 yılında Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken Amerika’da AFS öğrenci değişim programıyla Florida’ya giden Fatih İşbecer, orada kaldığı süre içerisinde gördüğü teknoloji devriminin Türkiye’ye de yayılacağını farkeder. Bunun üzerine Türkiye’ye döndükten birkaç sene sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenciyken girişimciliğe adım atar.

24 yaşında Pozitron’u kuran Fatih İşbecer, kurumsal yazılım alanındaki faaliyetlerini 2005 yılından itibaren mobil yazılıma kaydırarak Türkiye ve dünyada bir çok ilke imza atmıştır. Dünyanın ilk mobil spor bahis uygulaması Cepte Bilyoner, Türkiye’nin ilk ve dünyanın en kapsamlı mobil bankacılık uygulamalarından İŞCEP, Türk Hava Yolları’nın Fly Turkish projeleri hem Pozitron’a hem de Fatih İşbecer’e birçok alanda ödüller kazandırmıştır.

2007 yılında Endeavor derneği tarafından Türkiye’de yılın girişimcilerinden seçilen İşbecer, İŞCEP projesi ile 2008 yılında Harvard Business School’un düzenlediği Küresel İş Planı yarışmasını kazandı. Fatih İşbecer ayrıca 2010 yılında ABD başkanı Barack Obama tarafından düzenlenen Girişimcilik etkinliğine Türkiye'den davet edilen 5 girişimciden biri olmayı başarmıştır. MIT ve Stanford gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinde girişimcilik ve mobil teknolojiler alanında konuşmalar yapan İşbecer, aynı zamanda Endeavor Derneği danışma kurulu ve TÜBİSAD yönetim kurulu üyesidir.
Hakan Erdoğan
Hakan Erdoğan

IT Direktörü
Limango

1981 yılında Denizli’de doğan Hakan Erdoğan, 2005 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Profesyonel iş yaşantısına Eteration A.Ş.’de yazılım mühendisi ve danışman olarak başladı ve 2 yılı aşkın süre zarfında birçok kurum içinde JavaEE ve SOA tabanlı projelerde yer aldı.

2007 yılı sonlarına doğru GittiGidiyor / eBay‘de servis odaklı mimari (SOA) çerçevesinde ödeme sistemleri altyapısını kurdu. 2008 yılı Ağustos ayında Yazılım Departmanı Müdürü olarak göreve getirilen Erdoğan, 2012 yılı Haziran ayı ortalarına kadar bu görevini sürdürdü.

2012 yılı Temmuz ayı itibarıyla Otto Group Türkiye [Limango, Arabulvar, OGLI Platform] bünyesine Bilgi Teknolojileri (IT) Direktörü olarak göreve getirilen Erdoğan, halen bu görevini aktif olarak sürdürmektedir.

Özellikle e-ticaret sektörü alanında ve ölçeklenebilir birçok büyük projenin operasyonunda, ekipleriyle birlikte bizzat bulunan Erdoğan, kazandığı deneyimlerini ise OdemeSistemleri.org‘da yazar ve sektörel çeşitli programlarda eğitmen olarak paylaşıyor.

Erdoğan’ın uzmanlık alanları arasında e-ticaret ve Ödeme Sistemleri başı çekmektedir.
İlker Baydar
İlker Baydar

Genel Müdür
Hepsiburada.com

1975 İstanbul doğumlu olan İlker Baydar, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı.

Çalışma hayatına 1997 yılında Promodes Grup, Continent Hipermarketleri’nde Kategori Müdürü olarak başlayan İlker Baydar, 1999-2006 yılları arasında Metro Cash & Carry’de yiyecek dışı kategorilerin perakende ve tedarik süreçlerini yönetti. 2006-2008 yıllarında ise, Metro Cash & Carry Şangay - Çin’de aynı pozisyonunu sürdürdü. Bu süreçte, Çin’de 6 farklı şehirde 10 mağaza açılışını tamamlayarak, Metro Cash & Carry grup stratejilerini hayata geçirdi. 2008-2011 yılları arasında Best Buy Türkiye’de Ticari Direktör olarak görev aldı. Best Buy’ın Türkiye parakende sektöründe yapılanmasından sorumlu olarak şirket politikaları ve stratejilerinin Türkiye’ye uygulamasını gerçekleştirdi. 2011 yılı Nisan ayından bu yana Darty Türkiye Ticari Direktörü olarak görev yapmaktaydı. Satınalma, pazarlama, uluslararası ticaret ve cross-channel perakendecilik konusunda tecrübeli olan İlker Baydar Temmuz 2012 itibariyle Hepsiburada.com Ticari Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir. İlker Baydar evli ve 2 çocuk sahibidir.

Kerem Tibuk
Kerem Tibuk

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı
BTCTurk

Evli ve iki çocuk babası olan Tibuk, 10 Eylül 1973 yılında Kadıköy, İstanbul'da doğdu. İlkokulu Moda İlkokulunda, liseyi ise FMV Işık Lisesi'nde bitirdi. 1991'de Marmara Universitesi İktisat Fakültesi’ne girdi, fakat öğrenimine burda devam etmedi. 1992-1996 yılları arasında Davis & Elkins College West Virgina, ABD'de, Business Administration bölümünden mezun oldu.

1996-1997 Arasında Global Menkul Değerler'de research analist olarak çalıştı. 1997-1999 seneleri arasında Seleks AŞ'de pazarlama müdürü olarak çalıştı. 1999 yılında Halikarnas İnteraktif’i, haberinizolsun.com ve yatırımcı.com adlı siteleri kurdu. Ekonomik kriz ile birlikte firmasını 2001 yılında kapayan Tibuk, 2001-2002 yılları arasında LDP bilgi işlem departmanını devraldı ve partinin internet sitesi ile uğraştı. 2003-2007 Yılları arasında KKTC'de Voyager Kıbrıs Ltd'de yöneticilik yaptı. 2007 yılından beri Inter Turizm ve Ticaret AŞ'nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

2011 yılından beri kurucusu ve büyük ortağı olduğu ve Türkiye'yi otomobil paylaşımı ile tanıştıran, Mobilizm AŞ'nin yönetim kurulunu başkanlığını yapmaktadır . 2013 ortasından itibaren ise kurucu ve büyük ortağı olduğu Bitcoin Trading Ltd, yani btcturk.com'un yönetim kurulu başkanlığı yaparak çalışma hayatına devam etmektedir.
Kemal Erdine
Kemal Erdine

CEO
Biletix

1990 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olan M. Kemal Erdine iş hayatına Koç Holding’in denetim departmanında başladı. Ardından Koç Grubu'nun iştiraki Swedish Match Kav, TRW Endiksan A.Ş. ve Koç Yapı A.Ş.'de Mali İşler Müdürü olarak kariyerine devam eden Erdine, 2000 yılında yine bir Koç Grubu iştiraki olan Biletix’e Mali İşler Müdürü olarak atandı.

2006 yılında Ticketmaster’ın Biletix’i satın almasıyla Genel Müdür Yardımcısı olan M.Kemal Erdine, 2012 yılının Haziran ayından beri eğlence ve spor etkinliklerinin lider bilet satış firması Biletix A.Ş’nin Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor.
Nazım Salur
Nazım Salur

Kurucu ve CEO
BiTaksi

Nazım Salur çalışma hayatının ilk 7 yılını profesyonel olarak çeşitli şirketlerde geçirmiş, son 20 yıldır ise kendi işini yapan bir girişimcidir. Daha önceki işleri arasında ofis mobilyası üretimi ve fabrika alım satım aracılığı gibi farklı iş kolları bulunmaktadır. Fabrika alım satım süreçlerinin çok uzun sürmesi sonucunda kendine ‘bir liralık bir iş yapmak lazım’ demiş ve BiTaksi’yi kurmaya karar vermiştir.

BiTaksi fikri 2008 yılında ilk akıllı telefonunu kullanmaya başladığında aklına gelmiştir. O dönem akıllı telefonların henüz yeteri kadar yaygın olmaması nedeniyle fikrin hayata geçmesi için erken olduğunu düşünmüştür. 2012 ortalarına gelince BiTaksi için çalışmalara başlamış; teknolojiye merakı ve heyecan verici bir iş yapma arzusu sonucunda, 2013 yılının Mart ayında BiTaksi’yi Türkiye’nin taksi çağırma uygulaması olarak mobil dünyaya kazandırmıştır.
Rudi Dökmecioğlu
Rudi Dökmecioğlu

Kurucu ve CEO
tmob

tmob ’un kurucusu , CEO’su ve  teknoloji meraklısı Rudi, Işık Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü  bitirdi  ve  iş  hayatına  İngiltere’de  telecom  dünya  lideri  Orange’da  başladı.  2009’a  kadar Orange  İngiltere  ve  Fransa  için  “Business  Services”odaklı  çalışan  Rudi  Türkiye’ye  dönüp tmob ’u kurdu.

3G’nin Türkiye’de  yaygınlaşmasıyla geleceğin mobil  servislerini  tasarlayan  ve  hayata geçiren   global bir  teknoloji  şirketi  vizyonuyla  kurulan tmob,  mobil  teknoloji  odaklı  yaklaşımıyla,  2009  yılından  bu  yana şirketlerin dijital dünyadaki ihtiyaçları için  farklı çözümler üretiyor. İstanbul’un yanı sıra, Dubai ve San Francisco’da ofisleri bulunan şirket, tüm mobil platformlar için çözümler sunuyor. 

Sektördeki farklılığını  kazandığı  ödüllerle  de  ortaya  koyan tmob ,  Blackberry  Developer  Challenge,  Blackberry Study Case, Turkcell Partner Program Ürün ve Servis Ödülleri 2013: En İyi Bireysel Uygulama, Avea En iyi Mobil Uygulama, Farmaskop Sağlık İletişimi, Mobile WEB Award, Digital Age ve European Business  Awards ödüllerinin sahibi oldu. tmob  ayrıca ‘Stevie Uluslararası İş Ödülleri’ tarafından 2013 yılında 5 ödüle layık görüldü. 

80’den fazla uygulamaya sahip olan tmob’un ürünleri, bugüne kadar 100 milyon kezden  fazla  indirildi.  Vodafone  Mobil  Cüzdan,  Yemeksepeti,  Denizbank  MobilDeniz,  GittiGidiyor-ebay,  Atlasjet,  Anadolujet,  AsyaCard,  ClubFinans,  TEB  Fırsat  Bulucu,  DenizBonus,  Garanti  Hangi Kampanya, Markafoni, Trendyol,tmob ’un popüler uygulamaları arasında yer alıyor.    

    World  Economic  Forum  Global  Shapers  Community’de  üyeliği  bulunan  ve tmob ’un  Amsterdam  ile başlayan global açılımını da yürütmekte olan Rudi Dökmecioğlu, tmob  serüvenin yanı sıra Bahçeşehir Üniversite’sinde  bilgisayar  mühendisi  öğrencilerine  mobil  gelişim  stratejileriyle  ilgili  ders  vermeye devam ediyor.
Soner Canko
Soner Canko

CEO
BKM

1990 yılında İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Dr. Soner Canko, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. Kariyerine Dışbank’ta başlayan Dr.Soner Canko, Procter & Gamble, Citibank, Alternatifbank ve Bank Kapital’de yönetici olarak çeşitli görevler üstlenmiştir. Hewlett-Packard’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalışma hayatına devam eden Dr. Soner Canko, Bileşim A.Ş'de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

First Data Türkiye Kurucu Genel Müdürlüğü sonrasında Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Dr. Canko, Temmuz 2011'den itibaren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Dr. Canko 2003 ve 2007 yıllarında BKM Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmıştır.