Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

3. Uluslararası El-Cezeri İnovasyon ve Proje Pazarı

Ücretsiz Etkinlik

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası El Cezeri İnovasyon ve Proje Pazarı (UCİP) bilimsel etkinliği yine Siirt Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır. Bu bağlamda başta bölge üniversiteleri olmak üzere Türkiyedeki tüm üniversiteler ve yurtdışındaki üniversitelerden öğrencilerin, akademisyenlerin ve inovasyon ile uğraşan şahısların UCİP etkinliğine katılmaları beklenmektedir. 

Konuşmacılar


  • Veysi İşler
    Prof. Dr.
    SimSoft

Sponsorlar


Altın

Etkinlik İçeriğiUCİP etkinliğinde bu sene beş ana tema belirlenmiştir. Bunlar sırasıyla;
  1. - Gömülü Sistemler ve Robotik : Gömülü sistemler, arduino veya pic tabanlı projeler, drone, robot kolları, otomatik sistemler, insansı robotlar ve diğerleri.
  2. - Yapay Zekâ Uygulamaları : Makine öğrenmesi, bilgisayarla görü, sayısal sinyal ve görüntü işleme, kural tabanlı algoritmalar, uzman sistemler, bulanık mantık, veri madenciliği vb. uygulamalar.
  3. - Mobil Uygulamalar ve Oyun Teknolojisi : Android tabanlı dijitial oyunlar ve uygulamalar, masaüstü dijital oyunlar, OpenGL, DirectX, Unity ve Unreal Engine oyun motorları ile hazırlanmış oyunlar ve simülasyonlar, Processing ile hazırlanmış animasyon ve simülasyonlar ve diğerleri.
  4. - Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları : Masaüstü ve mobil platformlarda çalışabilen sanal ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları.
  5. - El-Cezeri'nin tasarımlarının günümüze uyarlanması : El-Cezeri'nin kitabında kaleme aldığı yaklaşık 50 adet tasarımın günümüze uyarlanması veya orjinaline benzer maket ve modellerin geliştirilmesi.

Ayrıca bu sene ilk defa etkinliğin daha geniş kitlelere duyurulması adına, üniversite-kamu-sanayi işbirliği kapsamında yenilikçi fikirlerin satış ve pazarlanmasında kilit rol oynayacağı düşünülen özel sektör, kamu, sanayi ve girişimcileri bir araya getiren birebir görüşme toplantılarının yapılması düşünülmektedir. 

UCİP etkinliğine kaydını yapmış projeler, organizasyon kurulunca ön elemeden geçirildikten sonra birinci aşamayı geçmiş projeler, proje değerlendirme kurulu tarafından yenilikçilik (orjinallik), kalite, katma değer ve yaygın etki ölçütleri bazında incelenerek her kategoride dereceye giren ilk üç yarışmacı belirlenerek danışman hocaları ile birlikte başarı belgesi ve nakdi destek ile ödüllendirilecektir. UCIP etkinliği aynı gün düzenlenecek ödül töreni ve kapanış konuşması ile sonlandırılacaktır. Yarışmaya şehir dışından katılacak yarışmacıların iaşe ve konaklama bedelleri (en fazla 200 TL/proje) Tübitak projesinden karşılanacaktır. Bu bağlamda etkinliğe katılmak isteyenlerin önceden Siirt Üniversitesi konuk evinden yerlerini ayırmış olmaları gerekmektedir.