Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Akıllı Şehir Adana - Online Hackathon

Ücretsiz Etkinlik

Adana’da uygulanabilecek yeni projeler aramak üzere Adana Girişimcilik Merkezi, Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Stage-Co tarafından organize edilen AKILLI ŞEHİR Hackathon etkinliğini 16-18 Ekim tarihlerinde Online olarak gerçekleştiriyor! Başvuru için tıklayın


Etkinlik İçeriği


Akıllı Şehir Adana

Online Hackathon 16-18 Ekim’de!

 

Adana Girişimcilik Merkezi tarafından gerçekleştirilen Hackathon’a başvurular açıldı! 

Akıllı bir şehrin kapsayıcı amacı, şehirlerin genel yaşam kalitesini ve yaşanabilirlik düzeyini iyileştirmektir. Akıllı şehir, enerji, ulaşım ve kamu hizmetleri gibi kentsel hizmetlerin kalitesini ve performansını geliştirmek, kaynak tüketimini, israfı ve toplam maliyetleri azaltmak için bilgi ve iletişim teknolojilerinden (BİT) yararlanan şehirlere verilen addır. 

Bu amaçla, Adana’da uygulanabilecek yeni projeler aramak üzere Adana Girişimcilik Merkezi, Adana Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Stage-Co tarafından organize edilen AKILLI ŞEHİR Hackathon etkinliğini 16-18 Ekim tarihlerinde Online olarak gerçekleştiriyor!

Dereceye girenlerin alacağı ödüller şöyle:

1.lik ödülü: 6,000 TL’lik hediye çeki

2. ödülü:  4,000 TL.’lik hediye çeki

3. lük ödülü: 2,000 TL.’lik hediye çeki


Hediye çekleri, kazanan ekiplere Hackathon’u takip eden 2 hafta içinde verilecektir. 

Başvuru için tıklayın


Paydaşlar arası işbirliği ile hayata geçirilen, yeni teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımları kullanan, veri ve uzmanlığa dayalı olarak gerekçelendirilen ve gelecekteki problem ve ihtiyaçları öngörerek hayata değer katan çözümler üreten daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir şehir; yani Akıllı Şehir olma hedefiyle, düzenlenen Akıllı Şehir Adana Hackathon’u aşağıdaki konulardaki fikir ve girişimlere başvuru çağrısında bulunuyor:

 • Hızla büyüyen Adana’nın ulaşım, turizm, çevre ve serbest kürsü eksenlerindeki ihtiyaç ve gelişimine fayda sağlayacak fikirler

 • Halk sağlığına dönük süreçlerde ve operasyonda fayda yaratacak fikirler

 • Sürdürülebilir yaşama dair fayda yaratan yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler 

 • İstihdama dönük, beyin göçünü engelleyecek, fayda yaratacak çözümler


3 gün boyunca eğitimler, mentorler ile görüşme ve ekip çalışması ile devam edecek Hackathon, jüriye yapılacak online sunumlar ile son bulacaktır.  Tamamı online olarak gerçekleşecek Hackathon programı şöyledir:

16 Ekim Cuma, 

19:00 - Adana Girişimcilik Merkezi ve Stage-Co açılış konuşmaları

           21:30 - Tüm katılımcılara Business Canvas eğitimi 

           22:30 - Ekipler çalışmaya devam eder


17 Ekim Cumartesi 

10:30 - Güne merhaba

11:30 - Ekip çalışmaları devam eder

           13:30 -  Mentör briefing toplantısı ve eğitimi

14:30 - 17:30 Mentörler ve ekipler birlikte çalışırlar

           20:30 - 21:30 Jüri sunumuna hazırlık eğitimi


18 Ekim Pazar, 

10:30 - 15:30 Stage-Co ekibinin yarışan ekiplerle görüşmeleri, sorularını     yanıtlamaları ve sunum hazırlıkları

17:00 - 20:00 Jüri sunumları ve kapanış


Adana’yı Akıllı Şehirler ligine taşımak için yazılım ve fikir üreten ekipleri başvuruya davet ediyoruz. Lütfen 12 Ekim 2020 saat 24:00’e kadar  başvuru formunu doldurunuz. 

Ön başvurusu olumlu değerlendirilen kişilere 14 Ekim tarihinde e-posta ve/veya mesaj ile bilgi verilecektir. 


Hackathon ile ilgili detaylar ve kurallar:

 1. Hackathon’a katılım ücretsizdir, başvuru formunu dolduranlar arasında kriterlere göre seçilen en fazla 15 ekip yarışmaya davet edilecektir. 

 2. Ekipler en az 3, en fazla 6 kişi olabilir. Ekip üyelerinin ve üye sayısının yarışma esnasında değişmesi kabul edilmeyecektir. Başvuruda verilen bilgiler esastır.

 3. En az 1 kadın üyesi olan ekiplere öncelik tanınacaktır.

 4. Yarışabilmek için ekip çalışması yapmak gereklidir. 

 5. Bu başvuru sonunda yarışmaya katılımı kabul edilen ekiplerin, 16-18 Ekim 2020 tarihindeki etkinliğe tam katılım sağlamaları ve jüriye sunum yapmaları beklenmektedir.

 6. Hackathon'da paylaşılacak fikirlerin fikri mülkiyet hakları Adana Girişimcilik Merkezi'ne ait olacaktır. Bu konudaki detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır. 

 7. Hackathon'a katılmak isteyen ekipler ve kişiler www.girisimadana.com websitesi’nde bulunan kayıt formunu ekipte bulunan her bir kişinin kişisel bilgilerini belirtecek şekilde doldurmalıdır. 

 8. Etkinlik tamamen online platformda gerçekleşecektir ancak ekipler dilerlerse bir araya gelebilirler.

 9. Ekip üyesi olarak her bir katılımcı etkinlik kurallarını, video, fotoğraf veya kişisel bilgilerinin Adana Girişimcilik Merkezi tarafından kullanılmasına onay verdiğini kabul etmiş sayılır. Kişisel bilgiler sadece Adana Girişimcilik Merkezi  tarafından görülecek ve ilgili mahalli mevzuata uygun şekilde işleme konulacaktır.

 10. Her ekibin üyeleri Hackathon için, önceki dönemlerinde sunulmuş olan veya diğer girişimlerde kullanılmış olan projelerin aynısını sunmamayı taahhüt eder.

 11. Ödüller, etkinliği takip eden 2 hafta içinde ilgili ekibin üyelerine hediye çeki olarak verilecektir.