Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Ankara Game Talks - 5 kişiden 50 Kişiye Oyun Stüdyosu Yaratmak

Ücretsiz Etkinlik

Mehmet Ecevit Ankara'da!


Ankara Game Talks'ın amacı, ileride kendi oyununu yapmak isteyen, oyun şirketlerinde çalışmak isteyen ya da kendi oyun şirketini kurmak isteyen herkese bu alandaki temel ve olmazsa olmaz bilgileri vermek. Oyun geliştirmeden ziyade amacımız oyun tasarımı, oyun analitiği, oyun şirket ve kültür yönetimi, oyun modelleri üzerine başarılı kişileri soru cevap formatında bilginin yayılmasını sağlamak. 

Konuşmacılar


  • Mehmet Ecevit
    Co-founder & CEO
    Gram Games

Sponsorlar


Curator

Venue

Etkinlik İçeriği


Konuşmacımız Gram Games Co-founder ve CEO'su Mehmet Ecevit.

Mehmet Ecevit hakkında:
Gram Games’in kurucusu ve CEO’su Mehmet Ecevit, 1983 Mersin doğumlu. İlköğretim ve ortaöğretimini Mersin’de tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği’ni kazandı. Ancak okulu ilk yılında bırakarak İstanbul’a geldi. Birkaç çalışma yılının ardından ilk şirketi olan Oyun Stüdyosu’nu kurdu. Ekibiyle beraber ‘Sanalika’ adıyla Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk sanal dünyasını geliştirdi. Oyun Stüdyosu’ndaki ortaklığından ayrıldıktan sonra ise mobile yönelmek için başka bir şirket kurdu.

Mobil oyunlara olan ilgi artınca da başarılı oyunlar üretmek amacıyla Gram Games’i, Kasım 2012 yılında 3 kişilik bir ekiple beraber hayata geçirdi. Şuan Gram Games'te CEO rolünü üstlenmektedir.

Gram Games Hakkında:
Gram Games ilgi çekici free-to-play, mobil oyunlar üreten oyun stüdyosudur. Ürettikleri oyunlar: 1010!, Merged!, Six!, Bounzy!, Merge Dragons!, Merge Town! (ücretsiz indirin: Apple, Google Play, Windows Phone, and Amazon mağazaları).

Gram Games'in ilk başarılı oyunu olan 1010!, 55'den fazla ülkede App Store'un "En İyi Ücretsiz" listesinde yer aldı ve ABD'de 1. sıraya kadar yükseldi. 100 milyonun üzerinde indirme ve 4 milyon günlük aktif kullanıcı ile dünyanın en büyük F2P mobil oyunları arasında yer aldı.

Gram Games şuan 2 ülkede (Türkiye ve İngiltere), 70'den fazla çalışanıyla mobil oyun odaklı bir oyun stüdyosudur.

Takvim
18:00 - 18:15 Pizza
18:15 - 20:30 Etkinlik & Soru Cevap

Herhangi bir sorunuz olursa bana her zaman ulaşabileceğinizi unutmayın,
Görüşmek Üzere


.