Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Ankara Üreten Festivali

Ücretsiz Etkinlik

Büyük potansiyele sahip olan Ankara’da üreten kültürünün halkımızla buluşacağı etkinlik 21 Ekim Pazar günü TOBB ETÜ konferans merkezi'nde gerçekleşecek.

Etkinlik İçeriği


Maker Kültürü

“Herkes birer üretendir.” anlayışıyla ortaya çıkan ve insanların farklı alanlarda proje yapmalarını destekleyen kültürdür. İnsanların bireysel (DIY) ve birlikte (DIT) üretmelerine öncülük eden kültür, prototipleme araçlarına ulaşımın kolaylaşmasıyla dünyanın farklı bölgelerinde hızlı bir şekilde yayıldı. Yerelde kurulan topluluk ve yapılan etkinliklerle dünya genelinde 3 milyondan fazla insana ulaştı.


Makers Ankara

Ankara’da birlikte yapan, sürekli öğrenen ve paylaşımlarla bilgi ve üretim düzeyini artıran bir kültür oluşturma amacıyla kurulan Makers Ankara 2016-2018 yılları arasında düzenlediği etkinliklerle;

  • 5000+ fazla kişiye ulaşarak bu kültürü tanıtmıştır.

  • 10+’dan fazla proje ve işbirliğine önayak olarak birlikte üretimi desteklemiştir.

  • 150+ kişinin katılımıyla başlangıç ve ileri düzeyde eğitimler düzenleyerek katılımcıların yeni yetenekler kazanmasını sağlamıştır.

  • 20+ kurumun desteğiyle yerel ve ulusal anlamda bir farkındalık yaratmıştır.


Ankara Üreten Festivali

  • “Ankara Üreten Festivali” Ankara’daki yaratıcı, inovatif kültürü yaymayı ve Ankaralıları üreten harekete dahil etmeyi amaçlayan bir festivaldir.

  • 21 Ekim saat 10.00-18.00 arasında TOBB ETÜ Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte 70 farklı üreten, farklı konularda üretim yeteneğini artırmayı amaçlayan çalıştaylar, katılımcıların birlikte eğlenebilecekleri interaktif içerikler, drone ve RC araba gösterileri ve daha birçok içerik 5000’e yakın katılımcıyla buluşarak maker kültürün daha fazla Ankaralıya ulaşması sağlanacaktır..

  • Maker Faire ismiyle 45 ülkede 1.5 Milyondan fazla kişiye ulaşarak büyük bir etki yaratan etkinlikle benzer içeriğe sahip olan Ankara Üreten Festivali yerli ve Ankara’daki üretenler tarafından düzenlenmesiyle farklılaşmaktadır.
Biletler tükenmeden yerini ayırt