Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

ÇetinCeviz Girişim Kampı

Ücretsiz Etkinlik

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen İTÜ’lü öğrencilerin girişimcilik ve inovasyonla ilgili becerilerini geliştirme yönünde ileri düzeyde, kısa ve sıkıştırılmış eğitimler veren İTÜ GİNOVA “Çetin Ceviz Girişim Kampı” başvuruları devam ediyor. Öğrencileri zor sorunlara teknolojik çözümler üretmeye teşvik etmek için başlatılan kamp, başarılı girişimcilere yatırım desteği de sağlıyor.

Sponsorlar


Ana sponsor

Etkinlik İçeriği


İTÜ GİNOVA’da temel hedefimiz zor sorunlara teknolojik girişimlerle çözüm sağlayacak öğrencilerimize gelişme ortamı sağlamak. Zor sorunları çözebilmek için, farklı uzmanlık alanlarından gelen, teknik kapasitesi yüksek takımlara destek ve kaynak sağlamaya inanıyoruz.   “ÇetinCeviz”, en az bir üyesinin İTÜ öğrencisi (lisans, yüksek lisans ve doktora) veya mezunu (2010 ve sonrası) olduğu, 2-3 kişiden oluşan “çetin ceviz” takımlar kurmayı ve bu takımların saptadıkları/ buldukları “çetin ceviz” sorunlarla ilgili geliştirdikleri çözümleri ortaya koymayı amaçlar.   “ÇetinCeviz” bu amaca yönelik aşağıdaki somut adımları uygular.  

  1. Başvuru:

Son Başvuru Tarihi 29 Ocak Cuma   Takımlar, başvuru formları üzerinden aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir;  

  • Sorun-çözüm uyumu
  • Yenilikçi yaklaşım
  • Çözümlerin gerçekleştirilebilme potansiyeli

 

  1. Mülakat ve Ön Eleme: 10 Takım seçilecektir.

5 Şubat @İTÜ GİNOVA  

  1. ÇetinCeviz Girişim Kampı:

 6-13-20 Şubat @İTÜ GİNOVA   Seçilen 10 takım, String Ventures kurucu ortakları Emrah Yalaz ve Can Saracoğlu ile birlikte Şubat ayında mutfağa gireceklerdir. takımlar projelerini ürünleştirmek için yoğun şekilde çalışacaktır.  

  1. Demo Günü

 23 Şubat Çarşamba 18:00 – 21:00 @İTÜ GİNOVA