Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

ClimateLaunchpad: The Green Business Ideas Competition

Ücretsiz Etkinlik

ClimateLaunchpad  dünyanın en geniş katılımcılı yeşil iş fikri yarışması olarak 2018 yılında 4.kez düzenleniyor. Yarışmanın temel amacı girişimcileri yeşil iş fikirlerinin global iş dünyasına hazırlarken, iklim değişikliğine karşı da büyük adımlar atılmasına fırsat sağlıyor. 2018 yılı için başvurular alınmaya başladı. ClimateLaunchpad yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, yemek ve tarım, su, ulaşım, sanayi teknolojileri ve iklim değişikliğine karşı diğer tüm alanlardaki fikirleri yarışmaya davet ediyor. 

Etkinlik İçeriği


2014 yılında ilk kez düzenlenen yarışma hızla büyüyerek sadece Avrupa’da değil aynı zamanda küresel katılımcıları olan bir platforma dönüştü. Geçtiğimiz yıl Avustralya, Hindistan, Azerbaycan ve Kenya ClimateLaunchpad’e katılırken yarışmada 1000’e yakın yeşil iş fikri yarıştı. 2018 yılında ise en az 35 ülkenin yeşil fikirlerinin katılımcı olacağı şimdiden öngörülüyor.

 

Türkiye 2016 yılından beri katılmakta olduğu ClimateLaunchpad’den, katıldığı ilk yılda Sponge, ekibi ile ikincilik ve seyirci özel ödülü ile Tallinn’deki finalden derece döndü. 

 

Bütün katılımcı ülkelerde seçilen katılımcılar 2 gün boyunca katılacakları Boot Camp ile çok titiz ve yoğun bir eğitim, onu takip eden Koçluk seansları ile ülke finallerine hazırlanacaklar. Her ülkenin seçeceği en iyi 3 yeşil iş fikri 1-2 Kasım’da Edinburgh’da düzenlenecek olan büyük finalde ülkemizi temsil ediyor olacaklar.

 

Büyük finaldeki en iyi 10 fikri Climate-KIC’in Accelerator programına doğrudan erişim kazanacaklar. Bu program sadece clean tech odaklı start uplar için olan bir kuluçka programıdır.  Büyük finalde birincilik kazanan fikir10.000 €, ikincilik kazanan fikir 5.000 € ve üçüncülük kazanan fikir 2.500 €  nakit ödülün yani sıra ilk 10’a giren diğer fikirler gibi 95.000 € yatırım desteği alacaklar. Büyük final süresince çeşitli nakit ödülleri olan farklı kategori yarışmaları da ayrıca düzenlenecektir.

 

2018 yılı için başvurularınızı ClimateLaunchpad websitesi üzerinden 6 Haziran’a  kadar tamamlayabilirsiniz.

 

2 gün boyunca sürecek olan Boot Camp ise 30 Haziran - 1 Temmuz’da  seçilmiş katılımcılarla gerçekleştirilecektir.

 

Sorularınızı [email protected] üzerinden ClimateLaunchpad ekibi ile paylaşabilirsiniz.