Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

CoderDojo Demo ve Ortak Akıl Günü - Çocuklar, Kodlama ve Gönüllülük Şenliği

Ücretsiz Etkinlik

CoderDojo Türkiye Türkiye'de çocukları bilgisayar programlama ile tanıştıran ilk oluşumdur ve 4. senesine bir kutlama ile girmek istiyor. CoderDojo gönüllüleri tarafından düzenlenen ücretsiz atölyelerle kodlamaya giriş yapan çocukların projelerini sunacağı Demo Günü ile başlayacak bu tam günlük şenlikte, gönüllü organizasyon yapmaktan, çocuklara kodlama eğitiminin nasıl verilmesine uzanacak sunum, panel ve ilham verici konuşmalar içeren bir program hazırlıyoruz. Kayıtla iki aşamalıdır, lütfen notları dikkatle okuyunuz: İzleyici olarak gelmek için Eventbrite üzerinden kayıt yaptırmak gereklidir. Demo gününe katılmak isteyen çocuklar için ise ek olarak  linkteki başvuru formunun doldurulması gereklidir.

Etkinlik İçeriği


Bu etkinlik kimler için?

  • Çocuklarını bilgisayar programlama ile tanıştırıp, onlara ilham vermek isteyen, elini taşın altına koymaya hazır veliler
  • Programlama bilgisini paylaşmak ve mentor olmak isteyen bir profesyoneller, üniversite öğrencileri
  • Teknoloji ve eğitim konusunda çalışan, kafa yoran, içerik üreten kişiler, kurumlar, şirketler
  • CoderDojo Türkiye'ye gönüllü destek vermek isteyen, nereden başlayacağımı bilemiyorum diyen kişiler
  • Çocukların ve gençlerin yaratacağı teknolojik devrime ilgi duyan, destek vermek, sponsor olmak isteyen tüm kişi ve kurumlar

Program içeriği geliştirilmektedir, konuşmacı ya da sponsor olmak isterseniz lütfen email atınız: [email protected]

10:00 - CoderDojo Türkiye adına Neşen Yücel, açılış konuşması

10:15 - İlham alalım: Selin Alara Örnek proje sunumu

10:30 - CoderDojo ninjalar demo sunumları ( Bugüne dek CoderDojo'ya katılmış tüm çocukların sunumlarına yer verilecektir, her sunum yaklaşık 5 dk sürecektir) Bu demo sunumlarında yer almak için başvuru formunun doldurulması şarttır.

12:30 13:00 - Öğle arası

13:15 Velilere özel: CoderDojo gönüllüleri panel, bilgi paylaşımı (Kendi Dojonuzu nasıl kurabilirsiniz, nasıl mentor bulabilirsiniz, çocuğunuza kodlama öğrenmekte nasıl yardımcı olabilirsiniz?)

14:00 - İlham alalım: Bager Akbay, gençlik, sanat ve teknoloji

14:30 - Birbirimizden öğrenelim: Panel - Çocuklara teknoloji öğretimi, mentorlük nasıl olmalı?

15:30 Kahve arası

16:00 - 18:00 CoderDojo mentor eğitimi (bu eğitim ücretsizdir, çocuklara kodlama giriş konusunda destek olmak ve CoderDojo ailesine katılmak isteyen herkese açıktır)