Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

DjangoGirls İstanbul

Ücretsiz Etkinlik

Kadın yazılımcı ve Garaj iş birliği ile Hipo sponsorluğunda, 12 Aralık Cumartesi günü Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan Django Girls İstanbul atölyesini Garaj'da düzenleyeceğiz ve çok eğleneceğiz. Amacımız, kendi web sitenizi geliştirmeniz ve programlamanın o kadar da zor bir iş olmadığını görmeniz. Birbirinden değerli mentörlerimiz size gün boyu koçluk yapacak.

Sponsorlar


Midemizin Sponsoru

Etkinlik İçeriğiDjango Girls, 2014 yılında iki Polonyalı kadın yazılımcının Berlin’de başlattığı bir etkinlik. Kısa sürede dünyanın çeşitli şehirlerine yayılmış. Hiç bir kar amacı gütmeyen bu etkinliğin tek amacı, kadınların yazılım alanında sayısını arttırmak. Biz de aynı duygularla yola çıkarak bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz her şeyden öte çok heyecanlıyız.

Atölyemiz tamamen ücretsiz, üstelik yemek ve atıştırmalıklar da sponsorumuz Hipo’nun ikramı.  Sponsorumuzun güzellikleri bununla sınırlı değil. Etkinlik günü katılımcılardan birine Hipo'da staj imkanı sunacak. Maalesef 30 kişilik kısıtlı kontenjanımız var. 1 Aralık 2015’e kadar başvuruları buradan alıyoruz. Atölyeye başvuru koşulları oldukça basit. Teknik olarak bir şey bilmenizi beklemiyoruz, ama gerçekten beklemiyoruz! ‘Kadın ya da erkek ne olursan ol gel’ diyoruz. Üstelik yalnız da olmayacaksınız, eğitmenlerimiz her an yanınızda olacak. Sadece dizüstü bir bilgisayarınız olsun yeter. Bütün kurulumlar bir gece öncesinde eğitmenlerin yardımıyla yapılacak.

Sponsorumuz Hipo, dünya çapında kurumlara ve startup’lara ürün geliştirme hizmetleri vermekte uzmanlaşmış bir şirket. Fikir seviyesindeki projeleri tasarım, strateji ve altyapı çalışmalarından sonra iOS, Android ve web uygulamaları, hatta donanımsal ürünlere dönüştürerek piyasaya çıkartıyorlar.