Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Girişim Hızlandırma Programı

Ücretsiz Etkinlik

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi'nde Start-up ve girişimcilere 12 haftalık hızlandırma programı  uygulanacak. Hızlandırma programı kapsamında, henüz ürünleşmemiş, fikir aşamasında olan ya da ürünü ortaya çıkmış girişimcilerin, girişimlerini hayata geçirmeleri veya büyütmeleri için  iş modeli, ürün geliştirme, teknik, pazarlama, finans, finansal kaynaklara erişim gibi konularda eğitim ve mentorluk hizmeti verilecek.

Etkinlik İçeriği


            Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi, 2019 yılında da girişimcileri ücretsiz hizmetleri ile desteklemeye devam ediyor. Yeni eğitim döneminde start-up ve girişimcilere 12 haftalık hızlandırma programı uygulanacak. Hızlandırma programı kapsamında, henüz ürünleşmemiş, fikir aşamasında olan ya da ürünü ortaya çıkmış girişimcilerin, girişimlerini hayata geçirmeleri veya büyütmeleri için  iş modeli, ürün geliştirme, teknik, pazarlama, finans, finansal kaynaklara erişim gibi konularda eğitim ve mentorluk hizmeti verilecek.

            Mayıs ayı başında başlaması planlanan hızlandırma kampında en az 60 saat olan “Zenginleştirilmiş Girişimcilik Eğitimi” verilecek. Eğitimi tamamlayan girişimciler; iş fikri geliştirme, şirket kuruluşu ve işletme geliştirme sürecinde birçok hukuki, resmi, finansal, markalaşma, fikri mülkiyet hakkı konusunda yetkinliğe sahip olacak beceriyi kazanacak.

Yine en az 60 saat olan ‘Yönetim Becerileri Geliştirme Eğitimi’ ile girişimciler; tasarım odaklı düşünme, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, yatırımcı kazanmak gibi alanlarda beceri kazanacak.

Eğitimler sonrası mezun girişimcilerle iş modeli kanvası hazırlama atölyesi yapılacak. Girişimcilerin eğitim süresince hazırladıkları iş planının KOSGEB mevzuatına uygun hale getirilmesi sağlanacak. Girişimciler ihtiyaçları dahilinde randevulu olarak alanlarında uzman mentorların rehberliğinde iş fikrini geliştirebilecek. Yine mentor takımları ile yatırımcı sunumuna hazırlanacaklar ve iş modelleri ile yatırımcı karşısına çıkacaklardır. Her kamp dönemi 224 saatlik mentorluk görüşmesi ile desteklenecek.

Girişimciler; 12 haftalık kamp dönemi boyunca tüm çalışmalarını ortak ofislerimizde sürdürebilecek.