Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

InnoCampus Hackathon

Ücretsiz Etkinlik

Mültecilerin Sorunlarına Yaratıcı ve Teknolojik Çözümler Üretmek İçin InnoCampus Hackathon InnoCampus Hackathon'da katılımcılar mülteci sorunlarına çözüm bulmak üzere belirlenen konular üstünde uygulama ve yazılım çözümleri üretecekler. Çalışmalar boyunca mentorlar takımlara destek verecek. Etkinliğin son günü yapılacak final sunumları sonrasında kazanan projeler belirlenecek ve ödüller verilecek. Verilecek ödüller, projelerin hayata geçirilmesine destek olacak şekilde seçilecektir.

Etkinlik İçeriği


Mültecilerin Sorunlarına Yaratıcı ve Teknolojik Çözümler Üretmek İçin 

InnoCampus Hackathon

InnoCampus Hackathon'da katılımcılar mülteci sorunlarına çözüm bulmak üzere belirlenen konular üstünde uygulama ve yazılım çözümleri üretecekler. Çalışmalar boyunca mentorlar takımlara destek verecek.

Etkinliğin son günü yapılacak final sunumları sonrasında kazanan projeler belirlenecek ve ödüller verilecek. Verilecek ödüller, projelerin hayata geçirilmesine destek olacak şekilde seçilecektir.

InnoCampus Nedir? 

InnoCampus, işbirliğine dayalı inovasyon ve girişimcilik deneyimlerini her yaştan öğrencilere yaşatmak amacıyla tasarlanmış kar amacı gütmeyen bir projedir. Bir şehirden diğerine taşınabilen ortak çalışma, ortak öğrenme, ortak yaratma alanlarından ve dijital platformdan oluşur.


InnoCampus, Türkiye’nin inovasyon kapasitesi açısından Avrupa’da 31’inci, dünyada ise 60’ıncı sırada, girişimcilik liginde ise 40’ıncı sırada yer aldığı ve genç nüfusun yaklaşık yüzde 14’ünün işsiz olduğu gerçeğinden yola çıkmaktadır. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmayı hedefleyen Türkiye’nin “inovasyon odaklı ekonomi” ye geçmesine ve girişimcilik konusunda ciddi bir atılım yapmasına ihtiyaç vardır.


Amaç, Türkiye’nin her bölgesinden farklı şehirlere giderek gençlere girişimciliğin çok erken aşamalarında ihtiyaçları olan araçları öğretmek, cesaret vermek ve onları yolculuklarının ilerleyen aşamalarında da destek alabilecekleri kişi ve kurumlarla tanıştırmaktadır. Ülkemizin ilerlemesi için inovasyona ve yaratıcı düşünceye yapılan yatırımın ve girişimciliğin önemine inanarak yola çıkan InnoCampus takımı bu programı gönüllü eğitmen ve mentorların desteği ve sponsorlarının katkısıyla yürütmektedir.


InnoCampus şu ana kadar Adana, İzmir, Çanakkale ve İstanbul'da 6 farklı eğitim programı gerçekleştirdi. Sıradaki InnoCampus programı Gaziantep'te gerçekleşecektir. InnoCampus Gaziantep Programı, Gaziantepli ve mülteci gençler ile çalışmayı hedeflemektedir. Amaç, katılımcıların iş fikirlerini hayata geçirmeleri ve ilerletmelerine yardımcı olmaktır.  InnoCampus Hackathon'u programın başlangıcı niteliğindedir ve mülteci sorunlarına çözüm bulmak amacıyla yola çıkılıyor.