Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

KaleTalks - Zehra Çelenk - Hayatta Kalma Rehberi

Ücretsiz Etkinlik

KaleTalks - Zehra Çelenk - Hayatta Kalma Rehberi

Etkinlik İçeriği


Hayatta Kalma Rehberi

"Değişen, bir daha değişen, daha da değişen hayatların ve dünyaların umut veren öyküleri…”

Köşe yazıları ve senaryolarıyla da tanıdığımız Zehra Çelenk’in öykü kitabı “Hayatta Kalma Rehberi”, Everest Yayınları etiketiyle yayımlandı ve kısa sürede ikinci baskıya girdi.

Aile ilişkilerinden aşka, günümüzden geleceğe uzanan bir çeşitlilikte, her gün gerçekleşen olay ve durumlara farklı bir gözle bakmanın şaşırtıcı sonuçlarını içeren öyküler, “umut hep var,” diyor.


Zehra Çelenk Kimdir?

Yazar ve senarist. Şiir öykü ve yazıları erken yaşlardan itibaren çeşitli dergilerde yayımlandı. Üniversite yıllarından bugüne diziler başta olmak üzere çeşitli TV yapımlarında senarist, proje tasarımcısı ve yapımcı olarak yer aldı. Bir süre reklam yazarlığı yaptı. Lisans ve yüksek lisansını tamamladığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon, Sinema Bölümü'nde 2007-2014 yılları arasında Televizyon Yazarlığı dersini verdi. Öykü ve senaryosunu yazdığı, 2014'te Fox TV'de yayınlanan “Ruhumun Aynası” adlı dizisi, 2015'te Artemis'ten aynı adla yayımlanan ilk romanına ilham oldu. Türkiye'de bir diziden romana uyarlanan ilk eserdir.