Kodla 2017

Ücretsiz Etkinlik

Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde üçüncüsü düzenlenecek olan Kodla ile birlikte açık kaynaklı yazılım veya donanımlara meraklı insanlar Trabzon’da bir araya gelecek.

Amacımız bütün katılımcıların ilgi duyabileceği seviyede modern teknolojilerden bahsetmek ve ülke içerisinde yer alan tecrübeli geliştiriciler ile bağlantı kurabilecekleri bir ortam oluşturabilmek.

Kodla, konusu ve amacı açısından Karadeniz Bölgesi için çok önemli bir etkinliktir. Trabzon Hackerspace, KTU Computer Engineering Club topluluklarının ortak çalışmasıyla birlikte bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ve bundan sonra da aynı kalitede bir etkinlik olacaktır. 

Konuşmacılar


 • Mehmet Oğuz Arıkan
  Product Designer
  Hürriyet

 • Oktay Elipek
  UI Designer
  n11

Sponsorlar


Ana Sponsor

Etkinlik İçeriği


Kimlere Hitap Ediyoruz?

Hacker ve maker meraklılarına
Açık kaynaklı yazılım ve donanıma ilgi duyan insanlara
Karadeniz Bölgesi’nde bulunan üniversiteler başta olmak üzere ülke genelindeki bütün üniversite öğrencilerine
Bilişim sektörü çalışanları ve meraklılarına

Hackathon’da Neler Olacak?

 • Sınırsız Kahve veya Çay
 • 3 Öğün Yemek
 • Mentör ( Tasarım, FrontEnd ve BackEnd ) Staj İmkanı
 • Katılım Sertifikası ve Ödül
Hackathon ile Amaçlanan Nedir?

Seminerlerin yanında yapacağımız WorkShop ve Hackathon ile katılımcılara öğrendiklerini yansıtabilecekleri projeleri Mentörler eşliğinde ortaya çıkarmalarını sağlamak. Daha çok öğrenmek ve öğrendiğimiz her şeyi paylaşmak.

Katılımcılar için Hackathon

Kurduğun ekibinle veya bireysel olarak,Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre merkezinin üst katında, senin seçtiğin bir konu üzerinde, dilediğin platformda Javascript kullanarak bir proje gerçekleştirip.48 saatin sonunda ortaya çıkardığınız projeleri, Jüri ve katılımcılara WorkShop Salonunda sunacaksınız.Jürinin verdiği kararla ödüller de sahiplerini bulacak.