Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Kodla 2017

Ücretsiz Etkinlik

Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde üçüncüsü düzenlenecek olan Kodla ile birlikte açık kaynaklı yazılım veya donanımlara meraklı insanlar Trabzon’da bir araya gelecek.

Amacımız bütün katılımcıların ilgi duyabileceği seviyede modern teknolojilerden bahsetmek ve ülke içerisinde yer alan tecrübeli geliştiriciler ile bağlantı kurabilecekleri bir ortam oluşturabilmek.

Kodla, konusu ve amacı açısından Karadeniz Bölgesi için çok önemli bir etkinliktir. Trabzon Hackerspace, KTU Computer Engineering Club topluluklarının ortak çalışmasıyla birlikte bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ve bundan sonra da aynı kalitede bir etkinlik olacaktır. 

Konuşmacılar


 • Adem İlter
  Front End Developer
  Protel

 • Çağıl Uluşahin
  Akademisyen
  Boğaziçi Üniversitesi

 • Cem Ekici
  Web Developer
  Hipo

 • Cihan Okyay
  DevOps
  Metglobal

 • Furkan Açıkgöz
  UX Specialist
  Garanti

 • H.Yiğit Güler
  Partner / Development Lead at Hipo
  Hipo

 • Kerem Sevencan
  Front End Developer
  Adphorus

 • Mehmet Oğuz Arıkan
  Product Designer
  Hürriyet

 • Oktay Elipek
  UI Designer
  n11

 • Semih Basmacı
  Web Application Developer
  Hipo

 • Üstün Özgür
  Software Engineer
  Ustun Ozgur Software

Sponsorlar


Ana Sponsor

Destekleyenler

Gümüş Sponsor

Platin Sponsor

Etkinlik İçeriği


#Kodla17

Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde üçüncüsü düzenlenecek olan Kodla ile birlikte açık kaynaklı yazılım veya donanımlara meraklı insanlar Trabzon’da bir araya gelecek.

Amacımız bütün katılımcıların ilgi duyabileceği seviyede modern teknolojilerden bahsetmek ve ülke içerisinde yer alan tecrübeli geliştiriciler ile bağlantı kurabilecekleri bir ortam oluşturabilmek.

Kodla, konusu ve amacı açısından Karadeniz Bölgesi için çok önemli bir etkinliktir. Trabzon Hackerspace, KTU Computer Engineering Club topluluklarının ortak çalışmasıyla birlikte bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ve bundan sonra da aynı kalitede bir etkinlik olacaktır. 

Kodla Hackathon

Kodla Hackathon, programlamaya meraklı, problem çözmeye yatkın, proje üretmekten keyif alan yazılımcıları bir araya getirip, herkesi kodlamaya davet ediyor!

Kodla tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan Kodla Hackathon; öğrencilere, çalışanlara, bireysel katılımcılara, gruplara, ne seviyede olursa olsun deneyimli ve yeni başlayanlar yazılımcılara, her yaştan bireylere yazılım fikirleri geliştirmek için fırsat oluşturarak teknoloji, yaratıcılık ve işbirliği vasıtasıyla güçlü bir yerel topluluk yaratmayı hedefliyor.

Katılımcılar 19-21 Mayıs tarihlerinde bir araya gelecek,  48 saat uykusuz ama keyifle "kodlayacak". Bu etkinlikte proje fikirleri üzerine çalışmaktan çok daha fazlasını deneyimleyebileceksiniz.

2 gün boyunca fikir geliştirmek, büyük ödülü kazanmak, network ağınızı geliştirmek, araştırmak yapmak, yoğun ve üretken bir gün geçirmek isterseniz; http://kodla.co adresinden hackathon için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Kimlere Hitap Ediyoruz?

Hacker ve maker meraklılarına
Açık kaynaklı yazılım ve donanıma ilgi duyan insanlara
Karadeniz Bölgesi’nde bulunan üniversiteler başta olmak üzere ülke genelindeki bütün üniversite öğrencilerine
Bilişim sektörü çalışanları ve meraklılarına

Hackathon’da Neler Olacak?

 • Sınırsız Kahve veya Çay
 • 3 Öğün Yemek
 • Mentör ( Tasarım, FrontEnd ve BackEnd ) Staj İmkanı
 • Katılım Sertifikası ve Ödül

Hackathon ile Amaçlanan Nedir?

Seminerlerin yanında yapacağımız WorkShop ve Hackathon ile katılımcılara öğrendiklerini yansıtabilecekleri projeleri Mentörler eşliğinde ortaya çıkarmalarını sağlamak. Daha çok öğrenmek ve öğrendiğimiz her şeyi paylaşmak.

Katılımcılar için Hackathon

Kurduğun ekibinle veya bireysel olarak,Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre merkezinin üst katında, senin seçtiğin bir konu üzerinde, dilediğin platformda Javascript kullanarak bir proje gerçekleştirip.48 saatin sonunda ortaya çıkardığınız projeleri, Jüri ve katılımcılara WorkShop Salonunda sunacaksınız.Jürinin verdiği kararla ödüller de sahiplerini bulacak.