Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Make It Driveable - Istanbul Event

Ücretsiz Etkinlik

Ford Otosan’dan Türk teknoloji girişimcilerine, global Ford’un Connected Vehicles ekosistemine dahil olmak için büyük fırsat!

Etkinlik İçeriği


Ford Otosan, kendine güvenen start-up’ları, 25-26 Ekim’de Paris’te düzenlenecek “Ford Sync AppLink Paris Hackathon” finaline katılma şansı sunuyor. Koç Üniversitesi bünyesinde yer alan KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi ve Endeavor Türkiye’nin de partner olarak destek verdiği etkinlik, 20 Temmuz günü Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ford Motor Company ve Axis-Innovation, bu programla dünyanın birçok önemli start-up ekosistemi ile tanışma fırsatı buldu ve sıra şimdi Türkiye’de. Yapılacak start-up sunumları sonrası, Ford’un Connected Services & Business Development iş biriminin yöneticisi Scott Lyons’ın başkanlığındaki jüri, Paris’e gidecek ekipleri açıklayacak. Paris’te yarışmaya hak kazanan girişimciler, geleceğin araç içi teknolojileri için global Ford ile çalışma ve çeşitli iş birlikleri gerçekleştirme şansı bulacak. Bu start-up’lara; mobil aplikasyonlarını Ford araçların akıllı telefonlar ile entegre edilmesini sağlayan “SYNC AppLink” teknolojisi ile uyumlu hale getirmelerini ve SYNC teknolojisi ile donatılmış Ford araçlarında sunma fırsatı sunacak.  

 Ford SYNC teknolojisi, Ford aracınızın sürüş keyfini çok daha güvenli bir şekilde yaşamanıza yardımcı olan gelişmiş araç içi multimedya sistemidir. Yeni SYNC 3 sistemi ise araç içi fonksiyonların akıllı telefonlarla konuşmasını sağlayan AppLink bağlantısı ile gelmektedir. AppLink sayesinde, cep telefonunda kurulu birçok aplikasyon araç içi bilgi ve eğlence sistemi SYNC’in ekranına aktarılacak ve ekrana uygun bir arayüzde gösterilecek. Sürücülerin bu aplikasyonlara ellerini kullanmadan ulaşmaları sadece kullanışlılığı değil, güvenliği de önemli oranda artıracak.

 Ford AppLink ekosistemine dahil olacak yazılımların, Ticari/filo çözümleri, Verimlilik, Çoklu-bağlantılı araçlar, Mobilite ve Araç Verileri olmak üzere 5 ana başlık altında yer alması hedefleniyor. Katılımcıların yarışmaya katılabileceği kategoriler ve detayları aşağıda belirtilmiştir.

Ticari / Filo Çözümleri

{C}·        Telematik

Verimlilik

{C}·        Kişisel asistanlık hizmetleri / Yapay zeka

·        Sürüş sırasında sürücünün yolda internete bağlı kalmasını sağlayacak uygulamalar ve bağlantılı araçlar için kişisel uygulamalar

Çoklu-bağlantılı araçlar

{C}·        Ford'un araç içinde yer alan modemi ve bulut ile AppLink aracılığıyla ara yüz oluşturan akıllı telefon temelli uygulamalar

Mobilite

{C}·        Multimodal / Çok-modlu Çözümler

{C}·        Paylaşım ekonomisi ve akıllı şehir araç verileri

Araç verileri

{C}·        Araç verileri için yeni kullanım alanları

 

{C}·        Araçtan gelen verilerle oluşturulabilecek yeni iş modelleri

 

Yarışmaya katılmak isteyen start-upların  linkteki formu doldurmaları gereklidir.