Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

METRO Hızlandırma Programı (Powered by Techstars)

Ücretsiz Etkinlik

Program kapsamında, HoReCa (Hotel/Restaurant/Cafe) ve Foodtech dikeyinde faaliyet gösteren veya bu sektörlere yönelik ürün ve servisler geliştiren start-up'lar desteklenecektir. 10 girişim, 13 hafta boyunca Berlin/Almanya'da Techstars ortaklığında düzenlenecek olan hızlandırma programına katılacak ve girişimlerin her biri 120.000 Euro'ya varan yatırım desteği ve çok destekten yararlanacaktır.

Etkinlik İçeriği


Metro Toptancı Marketfark yaratan IT girişimcisini arıyor.

Metro Toptancı Market, hotel, restoran ve cafeler arasında fark yaratan çalışmalararımıza atan teknoloji girişimcilerini ödüllendiriyor. HoReCa ve Foodtech sektörünü odağına alarak kendi projesini geliştiren IT girişimcilerinin katılımına açık olan Techstars Metro Accelerator Yarışması için başvurular başladı!

Dünyanın lider toptancı marketi  METRO, Techstars işbirliğiyle bu sene ikincisini düzenlediği “Techstars METRO Accelerator” programı sayesinde HoReCa (Hotel/Restaurant/Cafe) ve Foodtech sektörünün geleceğine yön verecek olan girişim projelerine destek veriyor. 

29 ülkede 2,000’den fazla mağazayla dünya tüketicilerine hizmet veren METRO GROUP’un yöneticileri ve HoReCa sektörlerinin tecrübeli isimleri, 12 Eylül 2016’da Berlin’de başlayacak ve 13 hafta sürecek olan programla girişimcilere tedarik, satış, pazarlama, finans, iletişim gibi konularda mentorluk desteği sunacak. Ayrıca, programa kabul edilecek girişimler 120.000 Avro’ya kadar yatırım desteği almaya hak kazanacak. 

Türkiye’den yapılacak başvurular için BUBA ile işbirliğine giden Metro Toptancı Market Türkiye, böylelikle başvuru sahiplerinin BUBA ‘nın profesyonel bakış açısından faydalanmasını sağlayarak, proje sahiplerinin daha doğru ve eksiksiz bir şekilde başvuru yapmasına ücretsiz destek olacak. 

Projeleri için BUBA’dan destek almak isteyen girişimcilerin BUBA websitesi üzerinden başvurularını iletmeleri gerekiyor. BUBA ve Metro Toptancı Market Türkiye’nin ön inceleme ve değerlendirme sürecinden geçen projelere ücretsiz profesyonel destek verilecek ve bu süreci başarıyla tamamlayan girişimciler doğrudan Metro Techstars Accelerator yarışmasına yönlendirilecek.

Detaylar için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Metro Toptancı Market Hakkında

Metro Toptancı Market, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro Group’un satış şirketlerinden biridir. Metro Toptancı Market, profesyonellerin kendileri ve işyerleri için ihtiyaç duydukları 20.000 çeşit gıda ve 30.000 çeşit gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır.

Metro Toptancı Market, 25 ülkede 750’nin üzerinde mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 110.000’den fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 21 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir.

Metro Group’un lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Toptancı Market, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 19 ilde 32 satış noktasından 38 kentte müşterilerimize ulaşmaktadır. 

Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

Program Takvimi

 

2 Mayıs 2016 - 12 Haziran 2016: Başvuruların Alınması ve Ön İnceleme Süreci

15 Haziran 2016: Değerlendirme Komitesi (İstanbul)

Temmuz 2016: Türkiye'den Programa Katılmaya Hak Kazanan Girişimlerin İlan Edilmesi

12 Eylül 2016: Metro Techstars Accelerator Programı’nın Başlangıcı (Berlin)

7 Aralık 2016: Demo Day (Berlin)