Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Online Robot Yarışması

Ücretsiz Etkinlik

Türkiye'nin ilk online robot yarışmasının finali canlı yayında! 200 okuldan 600 öğrencinin katıldığı ve finalde birbirinden iddialı 54 öğrencinin yarışacağı online robot yarışmasında büyük ödüller için kıyasıya bir mücadele olacak. Bulut tabanlı bir robotik kodlama ve yarışma platformu olan Riders'ta heyecana ortak olmak için sizi de final yarışmamızı izlemeye bekliyoruz.

Konuşmacılar


  • Doç.Dr. Erol Şahin
    ODTÜ Kovan Research Lab. Kurucusu & Akademisyen
    ODTÜ Kovan Research Lab.

  • Nazlıcan Lüle Ercan
    Kodlama ve Robotik Zümresi Kademe Yöneticisi
    Doğa Okulları

Sponsorlar


SPONSOR

Etkinlik İçeriği


Türkiye’nin İlk Online Robot Yarışması’nın Finali Canlı Yayında!

Riders Arena, Türkiye’de ilk online robot yarışmasını düzenliyor. 25 Nisan’a kadar başvuruları yapılan yarışmaya toplamda 594 lise ve üniversite öğrencisi kayıt yaptırdı. 2-3 Mayıs tarihlerinde Ön Eleme Yarışması yapıldı ve kıyasıya bir rekabetin sonucunda toplamda 54 lise ve üniversite öğrencisi  16 Mayıs’taki final aşamasında yarışmaya  hak kazandı.

Ön eleme aşaması Riders’ın
Youtube ve Twitch hesaplarından canlı yayınlandı. Youtube ve Twitch TV üzerinden toplamda 1.000’in üzerinde görüntülenme alan yayını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=XqpAXhRnx_E&t=1759s

Final 16 Mayıs’ta, sonuçların değerlendirilmesi ve açıklanması ise 17 Mayıs’ta canlı yayında olacaktır!

Final yarışması 16 Mayıs Cumartesi günü 12.00’de başlayacak ve yarışmacılar tam 12 saat boyunca online olarak birbirleriyle yarışacaklar. 17 Mayıs 00.00 itibariyle yarışma sonlanacak. Yarışmacılar en iyi kodlarını sisteme yükleyecek ve heyecanlı bekleyiş başlayacak! Puanlama algortiması yarışmacıların kodlarını objektif bir şekilde değerlendirecek ve tüm skorları belirleyecek.
17 Mayıs Pazar günü 16:00’da final canlı yayınımız başlayacak. Canlı yayında birbirinden değerli konukları ağırlayacağız. Lise ve üniversite hayatında  robotik eğitimini, yarışma ve projeler ile yapılanları , maker’lığı ve robotik konusunda eğitim sonrası kariyer gibi konuları alanında uzman konuklarımızdan dinleyeceğiz. Konuşma aralarında sorularımız olacak ve en hızlı cevaplayan dinleyicilerimize Riders platformuna erişim ödüllerimiz olacaktır.

Canlı yayının son kısmında ise  en iyi skorların simülasyonlarını izleyip, kazananları açıklayacağız. Bu heyecan dolu finalde, birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye de 1.000 TL ödül vereceğiz. Ayrıca yarışmayı kazanan arkadaşımıza özel bir ödül olarak, yarışma robotu ROSRider’ı da hediye edeceğiz.

İşte Canlı Yayın Programı;

16.00: Açılış ve Program

16:10-16:25: Lise Eğitiminde Robotik

16:30 - 16:45: Üniversitelerde Robotik, eğitim ve araştırma olanakları üzerine

16:50 - 17:00: Maker’ların Robotiğe bakışı, uygulamalar

17:05 - 17:15: Robot Yarışmaları Hakkında Uzman Görüşleri

17:20 - 17:30: Riders Arena Yarışma Değerlendirmesi ve İlerisi

17:30 - 19:00: En iyi skorların simülasyonları ve kazananların açıklanması