Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Startup Weekend Malatya

Ücretsiz Etkinlik

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 09-10-11 Kasım tarihlerinde, Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşiyor.
Fırat Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği  Startup Weekend etkinliği; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.
Girişimci adayları, fikri olanlar, fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin!
Detayları okuyun ve Başvurmak için tıklayın! 

Sponsorlar


ANA SPONSOR

Etkinlik İçeriği** Startup Weekend Hakkında: Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır. Startup Weekend Malatya, Startup Weekend Global Edition haftasına denk geldiği için ayrıca özel bir prosedür de izlenecektir.

ÖDÜLLER:

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır.
Ancak Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Malatya Teknokent kuruluşlarının desteği  ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere ödül olarak para, altın ve Teknokent’te ücretsiz ofis kullanım  verilecektir.
 
 FIRAT KALKINMA 
AJANSI
MALATYA 
TSO
MALATYA 
TEKNOKENT
      1. Ekip 
4000 TLTAM ALTINTEKLİ OFİS
      2. Ekip3000 TLYARIM ALTINÜÇLÜ OFİS
      3. Ekip2000 TLÇEYREK ALTINÜÇLÜ OFİS
      4. Ekip1000 TLÜÇLÜ OFİS

** Dereceye giren ekiplere ise Malatya Teknokent tarafından ücretsiz Ön Kuluçka Merkezi’nde çalışma hakkı verilecektir.
Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından aktarılacaktır.
Merak ettikleriniz:

Kimler Katılabilir?
18 yaşını doldurmuş, başta İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi’nde okuyan üniversite öğrencileri ve mezunlar  başvurabilir.  Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur. Başvurmak için tıklayın! 
Başvuru
Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere email veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. Başvuruların 07 Kasım 2018 saat 16:00'a dek tamamlanması gereklidir.
 
Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?
Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir.  İlk gece yapılacak elemelerde fikri elenen veya ekibi olmayan katılımcıların mevcut takımlara eklenmesi ya da yeni ekip kurması teşvik edilecektir. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Etkinlik Dili ve Sunumlar
Etkinlik dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.

Konaklama ve Ulaşım
Başvurular arasından seçilen katılımcıların,  09-10 Kasım geceleri etkinliğin gerçekleşeceği  Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde kamp ortamında uyku tulumları, matlarla beraber ve 3 öğün yemekleri organizasyontarafından karşılanacaktır.
Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde  bulunmayan ekipler diskalifiye olurlar.

PROGRAM
Program daha sonra bu sayfada ilan edilecektir.
09 Kasım Cuma
15.00 Kapı açılır, networking zamanı
16.00 Açılış konuşmaları
16.30 Isınma: Half Baked
17.30 Ekip oluşturması ve fikir paylaşımı
19.00 Akşam Yemeği
20.00 Lean Startup/ Yalın Girişim Eğitimi ( Patrick Bosteels )
10 Kasım Cumartesi
09.00 Kahvaltı
09.30 Çalışmaya Başla!
12.30 Öğle yemeği
13.00 Mentörler için eğitim
14.00 Ekiplerin Mentörlerle Çalışması
18.00 Mentörlere Veda
18.30 Akşam Yemeği
19.30 Teknokent Gezisi
20.00 Fikir Fenerleri Uçurma
21:00 Çalışmaya devam
11 Kasım Pazar
09.00 Kahvaltı
10.00 Mentörlerle veya ekip halinde çalışmaya devam
11.00 Sunum hazırlıkları için Stage-Co ile görüşmeler başlar.
12.30 Öğle yemeği
15:00 Sunumlar için teknik kontrol
16.00 Jüri sunumları başlar.
17:30 Ödül töreni ve kapanış
18:00 Eve Dönüş ☺
 

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi