Görüntülemekte olduğunuz etkinlik sona ermiştir.

Yapı Kredi Hackathon

Ücretsiz Etkinlik

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi, finans dünyasında iz bırakacak fikirlerin hayata geçirilmesi amacıyla, bu yıl ilk defa 8-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Hackathon düzenliyor. Girişimcilik üssü StartersHub’da gerçekleştirilecek Yapı Kredi Hackathon’a 28 Kasım 2017 tarihine kadar code.yapikredi.com.tr üzerinden başvurulabiliyor. 

Etkinlik İçeriği


Yapı Kredi Hackathon, hayalindeki fintech ürününü geliştirmek isteyen herkesin faydalanabileceği code.yapıkredi programı kapsamında düzenleniyor. Başta girişimciler ve öğrenciler olmak üzere yaratıcılığına güvenen, fintech alanında iş fikrine sahip olan herkes, Yapı Kredi Hackathon’a başvurabiliyor. Başvurular arasından yapılacak ön eleme sonunda, Hackathon’da yarışmaya hak kazanan takımlar, 48 saat boyunca banka programlama arayüzlerini de kullanarak, fikirlerini demo ürün aşamasına getirmek için çalışacaklar.

Yapı Kredi Hackathon’da yarışmacılar, fikirlerini geliştirirken 5 yıldızlı bankacılık uygulaması Yapı Kredi Mobil’i geliştiren ekipten mentorluk alabilecek. Birinci olan ekip 15 bin TL’nin yanı sıra code.yapıkredi Fintech Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazanarak Hackathon’da ürettiği fikri hayata geçirme şansına sahip olacak. Fintech Hızlandırma Programı kapsamında, birinci olan ekibe finansal rehberlik ve girişim kurmaya yardımcı olmak üzere 12 hafta boyunca mentorluk ve eğitim desteği sunulacak. İkinci ve üçüncü olan ekipler ise sırasıyla 10 bin TL ve 5 bin TL’nin sahibi olacak.